Collection:
Scavenger Hunts
Explore exciting scavenger hunt printable resources for kids that turn any day into an adventure! Perfect for birthdays, holidays, classrooms, or family fun, our printables include indoor and outdoor themes, nature hunts, holiday specials, and educational challenges. Easy to download and use, these printables keep kids engaged, learning, and entertained. Whether at home, school, or a party, our scavenger hunt resources are ideal for creating memorable, interactive experiences kids will love!
11 products
Daily Routine Verbs Scavenger Hunt – ESL Action Verbs Vocabulary Game
Regular price
$3.00
Sale price
$3.00
Regular price
Unit price
/per
Valentine's Day Vocabulary Scavenger Hunt - Classroom Party Game with Clues
Regular price
$3.00
Sale price
$3.00
Regular price
Unit price
/per
Christmas Vocabulary Picture Scavenger Hunt - Holiday Party Game with Clues
Regular price
$3.00
Sale price
$3.00
Regular price
Unit price
/per
Thanksgiving Vocabulary Scavenger Hunt - Classroom Party Game with Clues
Regular price
$3.00
Sale price
$3.00
Regular price
$3.00
Unit price
/per
Halloween Vocabulary Scavenger Hunt - Classroom Party Game with Clues
Regular price
$3.00
Sale price
$3.00
Regular price
Unit price
/per
Spring Vocabulary Class Scavenger Hunt - Object Search Game with Clues
Regular price
$3.00
Sale price
$3.00
Regular price
Unit price
/per
Seasonal & Holiday Scavenger Hunt Bundle – Vocabulary Picture Hunt Party Bundle
Regular price
$16.50
Sale price
$16.50
Regular price
$24.00
Unit price
/per
Fall Vocabulary Scavenger Hunt - Autumn Activity - Search for Objects w/ clues
Regular price
$3.00
Sale price
$3.00
Regular price
Unit price
/per
Summer Vocabulary Class Scavenger Hunt Game - Search for Objects w/ clues
Regular price
$3.00
Sale price
$3.00
Regular price
Unit price
/per
St. Patrick's Day Vocabulary Scavenger Hunt - Classroom Party Game with Clues
Regular price
$3.00
Sale price
$3.00
Regular price
Unit price
/per
Rainy Day Indoor Class Scavenger Hunt - Object Search Game with Clues
Regular price
$3.00
Sale price
$3.00
Regular price
Unit price
/per

